NeFReT'in Dünyası,,, Sizinle Birlikte Her Saniye Büyüyoruz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NeFReT'in Dünyası,,, Sizinle Birlikte Her Saniye Büyüyoruz

resulzadem

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

rap nedir ??

YazarMesaj
RaPMaTiX
DENEYİMLİ ÜYE
DENEYİMLİ ÜYE
RaPMaTiX

rap nedir ?? Empty
MesajKonu: rap nedir ??   rap nedir ?? EmptyÇarş. Ocak 03, 2007 5:22 pm

RAP HipHop R&B yaşam ve yeni müzik oluşum evresi...

RAP müzik Türkiye'de çok yeni değil.. 90'lı yılların akabinden bu tarafa doğru uzanan yelkensiz RAP sandalı.
Yelkensiz çünkü oluşum evresinde bu müzik türü büyüklerimizin (anne, baba, abi, abla, yada dış etken) ve yakın arkadaş çevremizin perspektifinden görünüş kılık kıyafet tarz hal ve haraketler çok yapmacık gelmişti, nedense öle hissedilmiş gereksiz somutlarla örneklendi RAP sitil Türkiye'de...
Bir insanı görürsünüz Türküz ya önyargı şudur ' Tip e bak ' bu insanlar hiç aynaya bakıyorlar mı acaba? Toplum arasında yapılan ahlaksızlıklar, şerefsizlikler, ar mağduriyeti içinde böbür yaşayan topluluklar, birbirini çekiştirenleri, birini birine boyayıp satanlar, yalaka tavırlar, sahte dostluklar yalan vaatler, ucuz işçilikler birbirinin sırtından geçinenler, birbirinin kafalarına taş atan yoz düşünceler cahiliyet örnekleri... Onlara göre bunlar normal
Kahrolası mantık şu yine...

Altta Kalanın Canı Çıksın
Güçlü Olan Kazanır
Parayla Herşey Satın Alına bilir..
Haaa SKTR al RAP'i kulağına top sektir.. Sözüm RAP'e aynanın arkasından bakan ve bi . görmeyen zaâtlara....

RAP sandalı Cartel lin çıkısının takibinde yeterince ses getirdi RAP kimliği olarak
1999 yılında kulaklarımıza ulaşan yeraltı operasyonu completion albümünün olumlu yansımalar kaydedildi RAP müzik dalında. Bu grupta yer alan RAP cilerimizin kendi yollarını çizme girişimleri RAP imalatı adına çok şeyi kazandırsada karşılıklı disstortion EP LP dağıtımlar ne yazıkki dinleyici olarak gruplara ayrılmamıza neden oldu. Bu da rap e destek safhasının köstekhane şeklinin yanı sıra bir çok RAP etkinliklerinde konserlerde, hiphop partilerinde kavgaya ve adete en iyi benim savaşına dönnmüştü. Bu durumdan bir çok dinleyici muzdaripti ama bu zaman içinde kaydedilen RAP hafıza denklemi bir çok RAP'ci projelerinde gerek küfürlü gerek aşağılayıcı şekilde farklı dalda kulaklara ulaştı.

Bu benim kişisel görüşüm siz sentezi farklı yapabilirsiniz ama benim mantık sentezim bana göre daha olgusal ve somut..
RAP müzik dinleyen az, destekleyen az, olması gerektiği gibi yaşayanda az..

Düz bir yol düşünün ucu bucağı gözükmeyen bu yolda inanın istediğiniz kadar mesafe kaydedebilirsiniz.. Taki biri size arkadan çarpana yada çelme atana kadar... Neden birileri bu şekilde karşımıza çıkar? Çıkmasın.!! hiçbir statüde istemiyoruz çünkü hangimiz isterki..
Girdiği patika ve virajlı yolun son duragında oturursun, tüm varlığıyla yaşasın kimse o patikaya girip onun kafasına kurşun sıkmaz.

Bilmem bu mantık ne kadar doğru.

RAP sandalı yarıya kadar çekilen yelkeni alabora sonucu farkedilebilir bi tehlike atlattı. Ceza ve Sago barışı randevüsüne geç kalınmış bir iş görüşmesiydi. Neyseki olması gerekenin bir şekilde telafi üç nokta bırakılarak defterin kırışmış ve yırtık sayfaları çöpe atılmıştı.
Ceza: FatalRhymer RAP sanat ustası RAP müziğe çok değerli çalışmalar kazandırdı RAP'in en real RAPPER'i..
Sago: RAP'e desteğin zor zamanında tüm varlığıyla tek omzuna aldı pessimist yükünü. Çok iyi taşıdı çok iyi yansıttı, Sitili karakteri RAP milinde her dişlisi başarıları RAP sanat abidesi.. RAP'in hazmedilebilir abisi. Turk RAP te ilk ödülün tarihini yazdırdı RAP arşivlerimize. O kanayan bir yarada yararlı RAP gerçeği...
Fuat: RAP zincirden kifayet ve hidayetiyle yeraltı operasyonunda yeryüzüne ulaştırdı turk RAP'i başarısını abartıyla yazmak istemiyorum dinliyor ve sonsuz başarı diliyorum
Ayben: RAP'te ilklerden biri. Küçü. RAP pastasında kocaman bir dilim.
Kolera: RAP'te içgüdüsel anestesi.. Tarzını farzını RAP'ini tüm çıplaklığıyla kulaklarımıza ulaştıran RAP gelini..

Daha fazla örneklemeye gerek duymuyorum RAP in en gerekli isimleri RAP adına atılan her adımın ayak sesinden kalp seslerine bir çok destekleyicimize sitede boş oda var yeterki kapı aralansın içeriye bir RAP ci girsin...

RAP sandalı, bu sandalda tek bir kaptan istiyor çoğu üyelerimiz bunu istemeyin çünkü IMPOSSIBLE
RAP in kaptanı bizleriz dinleyiciler ve destekciler. RAP adına atılan her imza'nın arkasındayız hepsine ayrı saygı duyuyor hepsini başımıza TAÇ ediyoruz. Siz siz olun RAP te çoğul olun, Tekil düşünce RAP'e hiçbirşey kazandıramaz yokluğumuz ek.liğimiz olur. Paylaşamayız, yaşayamayız, haykıramayız içimizdeki karamsar lirikleri hiç bir kulağa. Sizi az sayıda insan duymak ister az sayıda teşekkür ve tepki alırsınız. Oldugunuzda farklı yorumlanır kendini bilmezler tarafından dışlanırsınız.

Çok uzun tuttuğum bir konu anlatam istediğim konu bu değildi aslında. Bu sandalın içinde bir istediğimiz kadar RAP ci var. Sandal limana döndüğünde binlerce yeni RAP'ci o sandala binmek için sabırsızlanacak. Her zevkin bedeli var kimse bedavayla mutlu olmaz, olamaz unutmayın..! Bu sandalda sizde yer almak istiyorsanız sizde kaptan olmak istiyorsanız bunu bedelini ödemelisiniz... O zaman o sandalın içinde gönül rahatlığı ile dolaşabilir en iyi RAP inizi söyleyebilir kendi stilinizi oluşturabilir sizde sandal sandaldaki Misafir RAP yıldızlarının içine girebilirsiniz.. Unutmayın bu mantıkla sizin yeteneğinizede destek çıkan birileri çıkar. Dediğimiz gibi sandal dünya üzerindeki tüm denizleri dolaşmakta biz bu sandalın yarım yelkeniyle dolaşmasına izin vermeyin. Onları kendimizi ve diğer RAP gruplarını soyut tehlikelerle karşı karşıyab bırakmayalım. Destek olalım yeni çıkan bir albüm haberi bizim bayram arefemiz olsun. Aldığımız her orjinal bandroolü albüm RAP bayramımızın 1. bayram günü olsun. Unutmayın her arefeden sonra bir bayram yaşamak istiyorsak Turk RAP'e destek olalım daha çok dinleyelim daha çok tavsiye edelim daha çok yaşayalım daha çok yaşatalım, daha çok yazalım... ben yazmakla bitiremem anlatmakla bitiremem sadece bu olguyu her kesin kavramasını istiyorum. RAP sandalına hepimiz bir kürekçi olalım ve bu sandalın batmasına izin vermeyelim..

Kapanma konusunda bile kapatamadım noktayalmadım anlaşılamamaktan korktum. Umarım tüm RAP ciler anlamıştır....

Gelelim Olaya

VARAN-1 Bi Pop Sanatçısı
RAP müzik Türkiye'den bir çok başarıya imza attı ve kendini kabul ettirdi. Yaşıyoruz paylaşıyruz bi çok şeyinde farkındayız...
ismi lazım değil istemeden de olsa kulağınıza ve gözünüze dek gelmiş olabilir..
Ben benim anestesiz siz daha farklı düşünebilirsiniz..

Bir sanatçı özünden bu kadarmı ödün verir...
Tamam şarkı güzel diyorum ama klip tamamen özenti. Utanmadan Tükürdüğüz bi imaj var hani RAP HipHop neden böyle bir enkazın altına girdinizki...?
Albümünüz satmıyomu acaba? bilmiyorum ben bunu basitlikten tutunda komiklikten başka herşeyle kınıyorum.. Sapıtmayın kardeşim siz siz olun özününüzden sitilinizden tarzınızdan ödün vermeyin..
Tıpkı ceza, sago, fuat, sansar, ayben, sirhot ve birçok örnekleri gibi.. korkularınızla dalga geçmeyin ne diyim daha fazla

VARAN 2 - Ben Bi Kro diyorum ' siz ne derseniz deyin '
merak etme çok satarsın herkez dinler. Çok farklısın çok şahanesin çok lezizsin bu zamana kadar saygı duyduk diyelim ama buda neyin nesi? DJ
RaPMaTiX
DENEYİMLİ ÜYE
DENEYİMLİ ÜYE
RaPMaTiX

rap nedir ?? Empty
MesajKonu: Geri: rap nedir ??   rap nedir ?? EmptyÇarş. Ocak 03, 2007 5:25 pm

Özetle: HipHop RAP Style Türkiye'de farklı kanallardan kulaklarımıza saçma da olsa bi şekilde ulaşıyo. İnşallah pozitif elektrik ve tepki alırda artık müzik yapımcıları prodüktörler böyel bir komiklik yapmaz Turk RAP e daha çok isim kazandırırlar...
Burdan MSJ'ım şu RAP ve HipHop dışında müzik yapan sanatçılar bu yeni RAP gençliği size gülüyor yuuhhhh yapıyor. Albümünün çok satmasını istiyorsan ek işe başlamalısın çünkü senin dinleyicin bile birgün olanların farkına vardığında kendini Turk RAP'in içinde bulucak

rap nedir ??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Felsefe Nedir?
» Msn deki nickiniz nedir??